• Çağrı Merkezi : 0 530 565 40 40 |
    Whatsapp Destek : 0 532 708 48 54

PLAY OFF HAKKINDA BİLGİLENDİRME

PLAY OFF HAKKINDA BİLGİLENDİRME 8.04.2022 | 04:34
PLAY OFF MAÇLARI 10 MAYIS'TA BAŞLIYOR

LİG MARATONU 2022 SEZONU PLAY OFF FİNALLERİ HAKKINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLERİ SİZLER İÇİN DERLEDİK. 2022 SEZONU PLAY OFF FİNALLERİNDE MÜCADELE EDECEK TÜM TAKIMLARIMIZA ŞİMDİDEN BAŞARILAR DİLERİZ.

- PLAY OFF MAÇLARI GRUP AŞAMASI 10 MAYIS SALI AKŞAMI OYNANACAK MAÇLAR İLE BİRLİKTE RESMEN BAŞLAYACAKTIR.

- PLAY OFF MAÇLARINA KATILABİLMEK İÇİN SÜPER LİG PUAN TABLOSUNDA İLK 24 SIRADA YER ALAN VE 10 MAÇINI TAMAMLAMIŞ OLAN TAKIMLAR YER ALACAKTIR. 10 MAÇININ ALTINDA MAÇ SAYISI BULUNAN TAKIMLAR PUAN TABLOSUNDA KENDİLERİNDEN DAHA ALT SIRADA KALAN, FAKAT 10 MAÇ KURALINI YERİNE GETİRMİŞ OLAN EKİPLERE ÖNCELİĞİ KAYBECEKLERDİR.

- SÜPER LİGDE MÜCADELE EDEN VE PUAN TABLOSUNDA İLK 4 SIRADA YER ALAN TAKIMLAR PLAY OFF GRUPLARINA KALMADAN, DOĞRUDAN 2. TUR BİLETİ KAZANACAKLARDIR. GERİYE KALAN 20 TAKIM İSE LİGİ BİTİRDİKLERİ SIRAYA GÖRE TORBALARA AYRILARAK, BİR GRUPTA 5 TAKIMIN YER ALACAĞI 4 FARKLI GRUPTA MÜCADELE EDECEKLERDİR.

- AYNI TORBADA YER ALAN TAKIMLAR GRUP AŞAMASINDA BİRBİRLERİYLE EŞLEŞEMEZLER, HER TORBADA BULUNAN DÖRDER TAKIM 4 AYRI GRUPLARA KURA ÇEKİMİYLE DAĞILACAKLARDIR. GRUPLARDA BİRBİRLERİYLE BİRER MAÇ OYNAYACAK TAKIMLAR TAMAMLADIKLARI 4 MAÇIN ARDINDAN OLUŞACAK PUAN TABLOSUNDA İLK 3 SIRADAKİ TAKIMLAR 2. TURA YÜKSELMEYE HAK KAZANACAK, SON İKİ SIRADA KALAN TAKIMLARIMIZ İSE TURNUVAYA VEDA EDECEKLERDİR.

- NORMAL SEZONU İLK 4 SIRADA BİTİREN TAKIMLAR İLE GRUP AŞAMALARINDA 4 FARKLI GRUPTAN İLK 3 OLARAK ÇIKAN TOPLAM 16 TAKIMIN YER ALACAĞI SON 16 TURUNDAN İTİBAREN TEK MAÇ ÜZERİNDEN ELEME SİSTEMİYLE ÖNCE ÇEYREK FİNAL, SONRA YARI FİNAL VE FİNAL MÜSABAKASINI OYNAYARAK MAKSİMUM 8 MAÇIN ARDINDAN ŞAMPİYON OLABİLMEK İÇİN MÜCADELE VERECEKLERDİR.

- PLAY OFF SÜRECİNDE KURA ÇEKİMİ ÖNCESİ KATILACAK TÜM TAKIMLARA PLAY OFF MAÇLARININ HANGİ TARİH VE SAATLERDE YER ALDIĞI FİNALE KADAR UZANAN SİSTEMATİK FİKSTÜRÜ PAYLAŞILACAK OLUP KURA ÇEKİMİ SONRASI BU TARİH VE SAATLERDE HİÇ BİR DEĞİŞİKLİK YAPILMAYACAK ŞEKİLDE TAKIMLARIN HAZIR OLMASI ZORUNLU TUTULACAKTIR.

- KURA ÇEKİMİNİN YER ALACAĞI TORBA SİSTEMİ AŞAĞIDAKİ GİBİ OLACAKTIR ;


LİGİ  5. İLE 8. SIRA ARASINDA TAMAMLAYAN TAKIMLAR 1. TORBA
LİGİ  9. İLE 12. SIRA ARASINDA TAMAMLAYAN TAKIMLAR  2. TORBA
LİGİ  13. İLE 16.  SIRA ARASINDA TAMAMLAYAN TAKIMLAR  3. TORBA
LİGİ  17. İLE 20.  SIRA ARASINDA TAMAMLAYAN TAKIMLAR  4. TORBA
LİGİ  21. İLE 24.  SIRA ARASINDA TAMAMLAYAN TAKIMLAR  5. TORBA

- GRUP MAÇLARININ ARDINDAN SÜPER LİGİ İLK 4 BİTİREN TAKIMLAR İLE GRUP 3. LERİ OTOMATİK OLARAK EŞLEŞECEK OLUP, GRUP AŞAMASINDAN 1. VE 2. ÇIKMAYI BAŞARAN TAKIMLAR İSE FARKLI GRUPLARDAKİ RAKİPLERİYLE ÇAPRAZ EŞLEŞMEYLE YOLLARINA DEVAM EDECEKLERDİR. BU DOĞRULTUDA GRUP AŞAMASINDAN SONRA YENİDEN BİR KURA ÇEKİMİ OLMAYACAKTIR. PLAY OFF ÖNCESİ YAPILACAK KURA ÇEKİMİNDE HANGİ GRUPTAN ÇIKAN TAKIMLARIN KİMLERLE EŞLEŞECEĞİ OTOMATİK BELLİ OLACAĞI GİBİ SONRASINDA OYNANACAK ELEME MAÇLARININ DA GALİPLERİ ARASINDA KİMLERİN EŞLEŞMİŞ OLACAĞI EN BAŞTAN BELİRLENMİŞ OLACAK. (ÖRNEK TABLO KURA ÇEKİMİ ÖNCESİ TÜM TAKIMLARLA PAYLAŞILARAK DETAYLI BİLGİLENDİRME YAPILACAKTIR.)

- PLAY OFF SÜRECİNDE YER ALACAK 24 TAKIM KURA ÖNCESİ YÖNETİME 14 KİŞİLİK SABİT KADRO LİSTESİ VERECEK OLUP BU LİSTEDE YER ALACAK OYUNCULARIN PLAY OFF ÖNCESİ SÜPER LİG MAÇLARINDA EN AZ 3 MAÇ OYNAMIŞ OLMASI ZORUNLU TUTULACAKTIR. PLAY OFF KADRO LİSTESİ EN AZ 9 EN ÇOK 14 KİŞİ OLACAK ŞEKİLDE YÖNETİME TESLİM EDİLECEKTİR. DAHA ÖNCEDEN UYGULADIĞIMIZ 2 TRANSFER HAKKI BU SEZON KALDIRILMIŞ OLUP BUNUN YERİNE HER MAÇ İÇİN 2 MİSAFİR OYUNCU KURALI GETİRİLECEKTİR. ÜLKEMİZİN DE İÇİNDE BULUNDUĞU PANDEMİ SÜRECİ HENÜZ ATLATILAMAMIŞ OLMASI NEDENİYLE TAKIMLARIN MAÇ GÜNLERİNİ DEĞİŞTİRME HAKLARI DA BULUNMAYACAĞI İÇİN TAKIMLARIMIZA HERHANGİ BİR OLUMSUZ SAĞLIK DURUMUYLA KARŞILAŞMASI İHTİMALİNE KARŞI YARDIMCI OLMAMIZ AMAÇLANMIŞTIR. ÖRNEK OLARAK PLAY OFF SÜRECİNDE ÇIKACAĞINIZ EN AZ 4, EN ÇOK 8 MAÇ BOYUNCA ÇIKTIĞINIZ HER MÜSABAKA İÇİN VERMİŞ OLDUĞUNUZ 14 KİŞİLİK LİSTEDEN EN AZ 5 OYUNCUNUN SAHADA OLMASI ŞART KONULACAK OLUP DİĞER 2 OYUNCU TÜM TAKIMLARA SERBEST BIRAKILACAKTIR.(İSTEĞE BAĞLI OLARAK) BİR MAÇTA KULLANACAĞINIZ 3 DEĞİŞİKLİK HAKLARI DAHİL OLMAK ÜZERE EN FAZLA SADECE 2 MİSAFİR OYUNCU OYNATABİLMENİZE İZİN VERİLECEKTİR. KADRO KONUSUNDA İHLAL GERÇEKLEŞTİREN TAKIMLAR OYNADIKLARI O KARŞILAŞMADAN HÜKMEN MAĞLUP SAYILACAKLARDIR.

- PLAY OFF ÖNCESİ SAYILI HAFTALARIN KALDIĞI BU SÜREÇTE YOĞUN MAÇ FİKSTÜRÜNE VE KADRO SINIRLAMASINA AYAK UYDURAMAYACAK OLAN TAKIMLARIMIZIN EN KISA SÜREDE YÖNETİME BİLGİ VERİLMESİ ÖNEMLE RİCA OLUNUR. PLAY OFF HAKKINDAN FERAGAT ETTİĞİNİ YÖNETİME BİLDİREN TAKIMLARIN PUAN TABLOSUNDAN KAYITLARI SİLİNECEK OLUP ALT SIRADAN SIRASIYLA BAŞKA TAKIMLAR DAVET EDİLEBİLECEKTİR.

- PLAY OFF MÜCADELESİ VERECEK 24 TAKIM BAYRAM TATİLİNDE YÖNETİMİN KURACAĞI WHATSAPP GRUBUNDAN İLETİŞİM HALİNDE BULUNACAĞI GİBİ TÜM GELİŞME VE DUYURULARI TAKIM KAPTANLARINA BU VASITAYLA BİLDİRECEKTİR.TÜM ÜYELERİMİZE SAĞLIKLI GÜNLER DİLER, HER ZAMAN OLDUĞU GİBİ HAK EDENİN KAZANACAĞI BİR ŞAMPİYONA GEÇMESİNİ TEMENNİ EDEREK BAŞARILAR DİLERİZ.

   LİG MARATONU YÖNETİM KURULU

Yorumlar

  • Henüz herhangi bir yorum yapılmamış.

Yukarı