• Çağrı Merkezi : 0 530 565 40 40 |
    Whatsapp Destek : 0 532 708 48 54

MUHTEŞEM ŞAMPİYONLUK

MUHTEŞEM ŞAMPİYONLUK 13.09.2023 | 12:13
LİG MARATONU ŞAMPİYONU MUHTEŞEM YÜZIL

LİG MARATONU 2023 SEZONU SON MAÇINDA 3 EYLÜL PAZAR AKŞAMI DÜZENLENEN FİNAL TÖRENİNİ VE RESİTALLERLE DOLU SEZONUNU KAZANAN TAKIMI BELİRLEMEK İÇİN MUHTEŞEM YÜZIL İLE NEW MODA TAKIMLARI ŞAMPİYONLUK İÇİN SAHADAKİ YERLERİNİ ALDILAR.

TECRÜBELİ TAKIM TANIMINA EN UYGUN TAKIMLAR ARASINDA GÖSTERİLEN İKİ EKİBİN KUPAYI KAZANMAK ADINA VERECEKLERİ KIYASIYA MÜCADELE HAFTALARDIR MERAKLA BEKLENİYORDU. HER İKİ TAKIMDA LİG MARATONU TARİHİNDE İLK KEZ FİNALE YÜKSELİRKEN BU KARŞILAŞMAYA GELENE KADAR HEM GRUP AŞAMASINDA HEM ELEME MAÇLARINDA BÜYÜK SÜPRİZLERE İMZA ATARAK İSİMLERİNİ FİNALE YAZDIRMA BAŞARISI GÖSTERMİŞLERDİ.

MÜTHİŞ BİR SERENOMİ İLE SAHAYA ÇIKAN TAKIMLAR KARŞILAŞMA ÖNCESİ YILIN EN'LERİ ÖDÜLLERİ DAĞITILIRKEN ISINMA SÜRECİNDE OYUNCULAR TAMEMEN KONSANTRE BİR ŞEKİLDE MAÇIN SON HAZIRLIKLARINI YAPIYORLARDI. SEZONUN EN İYİ TAKIMININ BELİRLENECEĞİ MAÇA SAHA KENARINDA İLGİ BÜYÜK BİR ŞEKİLDE ARTIK HER ŞEY HAZIR SON SÖZÜ SÖYLEMELERİ İÇİN SON 50 DAKİKANIN BAŞLAMA DÜDÜĞÜ İLE NEFESLER TUTULDU.

HER İKİ TAKIMIN DA GEREK OYUNCU PROFİLLERİ GEREK İSE FİNAL MAÇINDA YAPILACAK EN UFAK HATANIN KUPANIN KAYBINA NEDEN OLACAĞINI BİLMELERİ NEDENİYLE KONTROLLÜ BİR ŞEKİLDE KARŞILAŞMAYA BAŞLARKEN İLK ÇEYREK BOYUNCA TARAFLAR BİRBİRLERİNİ TARTTI VE AZ SAYIDA GELİŞEN ATAKLARDA İSE HER İKİ KALECİ DE YAPTIKLARI KURTARIŞLARLA TAKIM ARKADAŞLARINA GÜVEN VERDİ. FİNALİN AÇILIŞ GOLÜ NEW MODA TAKIMINDAN ERKAN'IN AYAĞINDAN BULDUĞU GOLLE GELİRKEN 1-0'LIK ÜSTÜNLÜĞÜ ELE GEÇİRMİŞ OLDULAR. DEVRENİN SONLARINA DOĞRU İSE BU GOLE KARŞILIĞI MUHTEŞEM YÜZYIL'IN KAPTANI ARSLAN'IN FRİKİKTEN ATTIĞI GOLLE YANIT VERİLİRKEN DEVRE ARASINA TAKIMLAR 1-1'LİK EŞİTLİKLE GİRDİLER.

İKİNCİ YARIDA SAHADA TAKTİK SAVAŞLARI BAŞLARKEN SAHA İÇİNDE AKSAYAN BÖLGELERİ KENDİ İÇLERİNDE YAPTIKLARI UFAK DOKUNUŞLARLA TOPLAMAYI BİLEN TECRÜBELİ OYUNCULAR ÖNE GEÇMEKTEN ÇOK KALESİNDE GOL GÖRMEMEK ADINA BÜYÜK MÜCADELE SERGİLEMİŞ OLDULAR. YİNE DE NEW MODA EKİBİ BU SEFER AHMET'İN KAYDETTİĞİ ŞIK GOLLE TEKRAR ÖNE GEÇERKEN SKORU ELE ALMANIN AVANTAJIYLA OYUNU DAHA ÇOK KONTROLÜ ALTINA ALMAYA VE İSTEDİKLERİNİ DAHA RAHAT YANSITMAYA BAŞLAYAN TARAF OLDULAR. DAKİKALAR İLERLEDİKÇE HER İKİ EKİP DE GOL ARARKEN KADEME KONUSUNDA USTALAŞMIŞ OYUNCULARI SAYESİNDE KALELERİNİ GOLE KAPATMAYI BAŞARDILAR. MAÇIN SON DÜZLÜĞÜNE GİRİLİRKEN ARTIK AKILLARDA BAŞKA GOL OLMAYACAK MI SORULARI CANLANDIĞI ANLARDA KALECİ HAMZA'NIN UZUN TOPUNCA DEFANS ARKASINA SARKAN TAKIMIN YILDIZ OYUNCULARINDAN EMRAH KALECİNİN DE ÖNE ÇIKTIĞINI GÖRÜNCE SOL ÇAPRAZDAN YAPTIĞI AKIL DOLU AŞIRTMA VURUŞUYLA USTA İŞİ BİR GOLLE TAKIMINA TEKRAR EŞİTLİĞİ YAKALAM FIRSATI VERMİŞ OLDU.

MAÇIN KIRILMA ANI DEDİĞİMİZ GOL SONRASI NEW MODA TAKIMI BÜYÜK BİR HAYAL KIRIKLIĞI YAŞAMIŞ OLSA DA KONTROLÜ ELDEN BIRAKMADAN KIYASIYA GEÇEN 50 DAKİKAYI BERABERLİKLE TAMAMLAYARAK MAÇI PENALTI ATIŞLARINA GÖTÜRDÜLER. 2019 SEZONU FİNALİNDE ÇELTİK - FANTASTİCO MAÇINDAN BU YANA İLK KEZ BİR FİNAL PENALTILARA KALIRKEN İZLEYENLERİN HEM GÖZLERİNİN PASI SİLİNDİ HEM DE HEYECANI PENALTILARLA KATLAMIŞ OLDULAR.

SEZON BOYUNCA VE FİNALDE BAŞARILI BİR PERFORMANS GÖSTEREN HAMZA PENALTILARA DAMGASINI VURURKEN NEW MODA TAKIMI KULLANDIKLARI ATIŞLARDAN ABDÜLKADİR VE SAİT'LE GOLÜ BULURKEN ZAFER İLE DİREĞE, ŞENOL İLE KALECİYE TAKILARAK İKİSİNDEN YARARLANAMADI. MUHTEŞEM YÜZYIL İSE KULLANDIKLARI TÜM PENALTILARI GOLE ÇEVİREREK SEZON BOYUNCA SERGİLEDİKLERİ BİRLİK VE BERABERLİK BAĞLARININ NE KADAR GÜÇLÜ OLDUĞUNU FİNAL SAHNESİNDE DE GÖZLER ÖNÜNE SEREREK MUAZZAM BİR BAŞARI ÖYKÜSÜNE İMZA ATMIŞ OLDULAR.

UZUN YILLARDIR LİG MARATONU'NDA MÜCADELE EDEN VE TÜM TAKIMLARIMIZA ÖRNEK OLMAYI BAŞARAN MUHTEŞEM YÜZYIL 2023 YILINDA BÜYÜK BİR ZAFERE İSİMLERİNİ YAZDIRARAK HAK ETTİKLERİ ŞAMPİYONLUĞUN SAHİBİ OLMUŞ OLDULAR VE TAKIM KAYITLARINA ŞAMPİYONLUK APOLETİNİ TAKMIŞ OLDULAR. NEW MODA İSE İLK KEZ KATILDIKLARI PLAY OFF DÖNEMİNDE MÜTHİŞ BİR ÖZVERİYLE FİNALE YÜKSELEREK BÜYÜK BİR BAŞARI ELDE ETMİŞ OLSALAR DA GÜMÜŞ MADALYALAR VE FİNALİST ÜNVANI İLE TURNUVAYA VEDA ETMİŞ OLDULAR. 

ALTIN MADALYALARINI VE ŞAMPİYONLUK KUPASINI HAVAYA KALDIRAN MUHTEŞEM YÜZYIL TAKIMINI LİG MARATONU AİLESİ OLARAK TEBRİK EDİYOR VE UNUTULMAZ BİR HATIRA GECELERİNDE ONLARA EV SAHİPLİĞİ YAPMAKTAN MUTLULUK DUYUYORUZ. 

BU SEZON BAŞTA FİNALİST TAKIMLARIMIZ OLMAK ÜZERE MÜCADELE EDEN, LİGE RENK VE HEYECAN KATAN, CENTİLMENLİKLERİ VE ÖRNEK DAVRANIŞLARIYLA HERKESİN GÖNLÜNDE TAHT KURMAYI BAŞARMIŞ TÜM TAKIMLARIMIZA TEŞEKKÜR EDİYOR YENİ SEZONLARIMIZDA HEPSİNE BAŞARILAR DİLİYORUZ.


 ŞAMPİYONLUK KLİBİ 

Yorumlar

  • Henüz herhangi bir yorum yapılmamış.

Yukarı